Obisk jame Pekel

Tretješolci smo v letošnjem šolskem letu spoznavali različna življenjska okolja v Sloveniji ter živali in rastline v njih. Tik pred koncem šolskega leta, smo se odpravili v bližnjo jamo Pekel, kjer smo številne značilnosti jam videli in občutili še v živo. Izvedeli smo, kako je jama dobila ime, videli številne kapnike in se povzpeli vse do 4 m visokega podzemnega slapa, ki je najvišji tovrstni slap v Sloveniji. Žal nismo uspeli videti prave prebivalce jame (netopirja in raka), smo pa opazovali kapnike v različnih oblikah živali. Na površje smo prišli 42 m višje in opravili še del učne poti. Nato smo se z avtobusom odpeljali še do muzeja na prostem, Rimske nekropole in si ogledali čudovite grobnice Rimljanov.