Pohod na Kunigundo

Novo šolsko leto je in že smo se hitro s planinci podali na naš prvi pohod na Kunigundo, ki je bil v soboto, 8. oktobra 2022. Starši so svoje otroke pripeljali do cerkve v Šmartnem v Rožni dolini. Veliko se nas je zbralo. Najprej smo se ogreli in povedali pravila, ki veljajo v naravi. Pot pod noge in smo krenili. Naprej po cesti, ki je nato zavila v gozd. Med potjo smo opazovali naravo, se veliko naučili o jesenskih plodovih in naše oči so opazile tudi veliko gob. Nekatere smo poznali, druge ne. Prvi postanek smo imeli na hribu Resenik. Kratka pavza nam je dala nov zagon do zadnjega vzpona na Kunigundo. Po nekem času smo zagledali cerkev in vedeli, da smo sedaj že zares blizu. Vreme nam je bilo naklonjeno, saj smo pomalicali na sončku. Pot smo nato nadaljevali po drugi strani in se vrnili na izhodiščno točko, kjer so nas starši že nestrpno pričakovali. Pohodniki smo nad pohodom bili navdušeni in se veselimo že novega.