Tri akcije v okviru evropskega tedna mobilnosti: Pešbus, Bicivlak in Poljubi in odpelji

IV. OŠ Celje se bo v od 16. do 20. septembra 2024 pridružila akciji »Evropski teden mobilnosti«, ki se odvija pod okriljem Evropske komisije. V okviru tega tedna že drugo leto zapored načrtujemo izvedbo promocijskega dogodka Aktivno v šolo in vrtecPešbus , Bicivlak ter Poljubi in odpelji z namenom, da spodbujamo otroke k trajnostni mobilnosti in uporabo varnih šolskih pešpoti in kolesarskih poti ter jih spodbujamo  k aktivnemu načinu življenja. Pri akciji Poljubi in odpelji pa gre za ureditev izstopne postaje blizu šole, kjer lahko starši, ki morajo otroke voziti v šolo, otroke varno odložijo, ti pa nato pot do šole nadaljujejo peš.

Prijave in natančna navodila najdete v spodnji priponki:

PEŠBUS – BICIVLAK – POLJUBI IN ODPELJI (PDF)