Pohod na Celjsko kočo

Planinci smo komaj čakali na nov pohod. Dočakali smo ga!

Šli smo v petek, 24. 2. 2023, kar takoj po pouku ob 13.30. Morali smo pohiteti, saj smo lovili Celebus. Vsak učenec je plačal vozovnico in smo se že peljali proti železniški postaji. Tam smo začeli s hojo proti Celjski koči. Šli smo po gozdni učni poti, ob kateri smo veliko novega spoznali. Končno smo prispeli do Celjske koče, kjer smo pomalicali in se posladkali z vročo čokolado, palačinkami, domačimi miškami ali s sadnim zavitkom. Po okrepčilu smo si nadeli naglavne lučke, jih prižgali in se v temi varno vrnili do gasilskega doma v Zagradu, kjer so nas pričakali starši. Nato smo se vrnili do šole in tam pobrali šolske torbe. Pohod je bil uspešen in pohodniki se že veselimo ter stremimo k naslednjemu pohodu.