Ekskurzija na posestvo gradu Herberstein

Sreda, 27. 9.2023, učenci od 4. do 6. razreda (izbirni predmet nemščina)

Pot do avstrijskega gradu Herberstein na vzhodnem Štajerskem ni bila pretirano dolga. Na posestvu imajo urejen velik živalski vrt, v katerem smo videli: več vrst opic, leve, geparde, nekaj vrst volkov, medvede, kamele, zebre, bizone, rise, kenguruje, kapibare in mnoge druge eksotične živali. Na začetku so imeli tudi nekaj domačih živali, ki smo jih lahko božali. Pogledali smo si tudi zeliščni in botanični vrt, ki sta čudovita. Pogled na grad Herberstein je bil res krasen, na dvorišču gradu smo od učiteljice ge. Pavlič izvedeli nekaj zanimivosti družine Herberstein. Seveda je živalski vrt  imel tudi igrala, trgovinico s spominki in gostilno, kjer smo se lahko okrepčali. Izlet je bil zelo zanimiv in poln novih dogodivščin.

Neli in Larisa, šestošolki