Evropska vas – Španija

V sklopu priprav na Evropsko vas 2024 smo to dopoldne obarvali špansko …

• Naša skupina je predstavila znane španske športnike in športnice. Predstavili smo španske tenisače in tenisačice, gimnastičarke, nogometaše, košarkaše in plavalke. Podatke smo zbrali na spletu in pripravili barvite powerpoint predstavitve. (8.r)
  • Spoznali smozgodovino Španije. Izdelali smo časovni trak. (8.r)
  • Naša tema so bile bikoborbe. Izdelali smo plakat, na katerem smo predstavili začetek in pomen bikoborb. Iz lesa in umetne mase smo oblikovali bike. (9.r)
  • Latinska Amerika: razjasnili smo izraza Latino in Hispanic, nato smo si izbrali 4 države (Mehika, Argentina, Čile, Kolumbija) in o njih debatirali ter izdelali Canva posterje. (9.r)
  • Po predstavitvi države, uživanja ob zvokih kastanjet in barvitih oblekah plesalk, so učenci izdelali različne izdelke, ki jih bodo predstavniki naše šole razdelili v mestu. Veliko knjižnih kazal, pahljače, kastanjete, zastave, lutke, obeske nogometnega kluba in bika iz odpadnega materiala. Ob koncu španskih uric smo uživali ob stvaritvah Dalija in Picassoja. (3.r)
  • Navdih za naš ustvarjalni dopoldan smo poiskali pri španskem umetniku Pablu Picassu. Poustvarili smo njegovo znamenito sliko Guernica. Picassove otožno sive barve smo zamenjali z bolj optimistično barvitimi in sliki na ta način vdahnili otroško pozitiven pogled na svet: