Izmenjava s Finsko

Po dveh uspešnih izmenjavah s partnersko šolo iz Lavamunda iz Avstrije smo se danes, 13. 12. 2023, preko videokonference srečali še z našimi partnerji iz mesta Kangasala na Finskem.

Po uvodnem pozdravu učiteljev je naše nove znance nagovoril še naš ravnatelj, ki nam je vsem zaželel veliko pozitivnih izkušenj, Fince pa povabil v Slovenijo.

Večji del aktivnosti pa je bil seveda na učencih, ki so se morali predstaviti in odgovoriti na mnoga vprašanja, ki so nam jih zastavili učenci s Finske. Tudi mi smo bili radovedni in smo izvedeli veliko o njihovi deželi, o njihovem šolskem sistemu, hrani in prostem času. Ko so nam pokazali, kako je zasnežena njihova okolica, nam je postalo kar žal, da gremo tja šele aprila.